J1522CP120VACD
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1522CP120VACD
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 26.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.55 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series J152
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC