J1522CT110VAC
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1522CT110VAC
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 29.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 3.75 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 33 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series J152
Coil Voltage 110VAC
Must Operate Voltage 88 VAC