J60060-3C
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
J60060-3C
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.063" Dia x 2.374" L (27mm x 60.3mm)
Series J600
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V