JA1A-TMP-AC115V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JA1A-TMP-AC115V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 115V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 34.5 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JA
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 115VAC
Must Operate Voltage 92 VAC