JAN1N5655A
Microchip Technology
Prodotto No:
JAN1N5655A
Pacchetto:
DO-13 (DO-202AA)
Descrizione:
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO13
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-13 (DO-202AA)
Series Military, MIL-PRF-19500/500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70.1V