Casa / TVS Diodes / JANTXV1N5652A
minImg
JANTXV1N5652A
Microchip Technology
Prodotto No:
JANTXV1N5652A
Pacchetto:
DO-13 (DO-202AA)
Descrizione:
TVS DIODE 53VWM 85VC DO13
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 58.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-13 (DO-202AA)
Series Military, MIL-PRF-19500/500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 85V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 53V