JC1A1B-DC24V-VDE
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JC1A1B-DC24V-VDE
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 41.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 576 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JC
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC