JC2A-DC12V-TV
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JC2A-DC12V-TV
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 83.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 144 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JC
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC