JC2A-TM-DC12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JC2A-TM-DC12V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 83.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 144 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC