JC2AF-TM-DC15V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JC2AF-TM-DC15V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 15V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 225 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.5 VDC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 15VDC
Must Operate Voltage 12 VDC