Casa / Fuses / JCAS040.XP
minImg
JCAS040.XP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
JCAS040.XP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE AUTO 40A 32VAC 32VDC
In magazzino : 8
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color Green
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 40 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.555" L x 0.472" W x 1.063" H (14.10mm x 12.00mm x 27.00mm)
Product Status Active
Series JCASE™ 495
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Auto Link
Voltage Rating - AC 32 V