JM60100-3CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
JM60100-3CR
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 600V 100A SMD
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 1.13" Dia x 4.63" L (28.7mm x 117.6mm)
Series JM60
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V