JM60400-2CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
JM60400-2CR
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 600V 400A SMD
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 400 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 2" Dia x 7.126" L (50.8mm x 181mm)
Series JM60
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V