JVN1AF-100V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JVN1AF-100V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 100V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 16.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JV-N
Operate Time 8 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 100VDC
Must Operate Voltage 60 VDC