JW2SN-B-DC18V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
JW2SN-B-DC18V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 18V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 29 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 611 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series JW
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC