JWMW11RA2A
NKK Switches
Prodotto No:
JWMW11RA2A
Produttore:
NKK Switches
Descrizione:
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
In magazzino : 4997
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking O -
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 25.00mm x 15.40mm
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 25,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series JW
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V