K10F1C-P09LCC0-2000
ODU
Prodotto No:
K10F1C-P09LCC0-2000
Produttore:
ODU
Descrizione:
ODU MINI-SNAP INLINE RECEPTACLE,
Guida per l'utente
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C