K21K0C-P14LCC0-150S
ODU
Prodotto No:
K21K0C-P14LCC0-150S
Produttore:
ODU
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C