KA78L12AD
onsemi
Prodotto No:
KA78L12AD
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC REG LINEAR 12V 100MA 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 mA
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features -
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V