Casa / Ceramic Capacitors / KC355LD7LP684KV01K
minImg
KC355LD7LP684KV01K
Murata Electronics
Prodotto No:
KC355LD7LP684KV01K
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KC3
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.68 µF