Casa / Ceramic Capacitors / KCA55L7UMF152KL01K
minImg
KCA55L7UMF152KL01K
Murata Electronics
Prodotto No:
KCA55L7UMF152KL01K
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 1500PF 250V U2J SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety, Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.201" W (6.10mm x 5.10mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, X1, Y2
Series KCA
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1500 pF