Casa / Ceramic Capacitors / KCM55L7U2J393JDL1K
minImg
KCM55L7U2J393JDL1K
Murata Electronics
Prodotto No:
KCM55L7U2J393JDL1K
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 39000PF 630V U2J 2220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KCM
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.197" (5.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.039 µF