KLKR.750T
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
KLKR.750T
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CRTRDGE 750MA 600VAC/300VDC
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 750mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 20kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® KLKR
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Voltage Rating - AC 600 VAC