KMPC862TVR66B
NXP USA Inc.
Prodotto No:
KMPC862TVR66B
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
357-PBGA (25x25)
Descrizione:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor MPC8xx
Speed 66MHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 357-PBGA (25x25)
Series MPC8xx
Package / Case 357-BBGA
Additional Interfaces HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Ethernet 10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V