KPSE00B22-21S
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE00B22-21S
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-21
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C