KPSE02A22-55PA71
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE02A22-55PA71
Descrizione:
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 22-55
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C