Casa / Ceramic Capacitors / KR355LD7LP564KV01L
minImg
KR355LD7LP564KV01L
Murata Electronics
Prodotto No:
KR355LD7LP564KV01L
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER .56UF 450V X7T 2220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series KR3
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.56 µF