Casa / Ceramic Capacitors / KR355TD7LP155MV01L
minImg
KR355TD7LP155MV01L
Murata Electronics
Prodotto No:
KR355TD7LP155MV01L
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 1.5UF 450V X7T 2SMD
In magazzino : 400
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series KR3
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Thickness (Max) 0.197" (5.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1.5 µF