L114FL1CS12VDC.40U
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
L114FL1CS12VDC.40U
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series L114FL
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC