L115F11AM12VDCS.9
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
L115F11AM12VDCS.9
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series L115F1
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC