L117DAFRDA15P
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L117DAFRDA15P
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 0.050" (1.27mm) Dia Wire
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C