Casa / White LED Lighting / L170-6570701200000
minImg
L170-6570701200000
Lumileds
Prodotto No:
L170-6570701200000
Produttore:
Lumileds
Pacchetto:
2828
Descrizione:
COOL-WHITE 70 CRI
Guida per l'utente
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Current - Max 1.2A
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 700mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 180 lm/W
Thermal Resistance of Package 1.2°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package 2828
Series LUXEON 7070
Package / Case 2828 (7070 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 11.8V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 1490lm (Typ)