L177DFB25SF179A
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L177DFB25SF179A
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C