L17DAFRCA15PC309
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L17DAFRCA15PC309
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C