L17DBFRAA25SC309
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L17DBFRAA25SC309
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Feed Through, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C