L17H2190231889
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L17H2190231889
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG/RCPT 9/26POS R/A
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.350" (8.89mm)
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass, Phosphor Bronze
Connector Type Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E); 2 (DA, A) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C