L2C2-35701216E2300
Lumileds
Prodotto No:
L2C2-35701216E2300
Descrizione:
LED COB LUXEON WARM WHT SQ 3500K
Guida per l'utente
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 23.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 1.6A
Current - Max 3.2A
CRI (Color Rendering Index) 70
Size / Dimension 28.00mm L x 28.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 143 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 8032lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V