L2C3-2290109D06000
Lumileds
Prodotto No:
L2C3-2290109D06000
Descrizione:
LED COB COMPACT WHT RECT 2200K
Guida per l'utente
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.50mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 350mA
Current - Max 600mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 12.00mm L x 15.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test -
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Series LUXEON CoB Compact Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 23V