L2C4-27902M02F0900
Lumileds
Prodotto No:
L2C4-27902M02F0900
Descrizione:
LED COB WARM WHT SQU 2700K
Guida per l'utente
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 200mA
Current - Max 400mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 15.85mm L x 15.85mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 122 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 842lm (Typ)
Series LUXEON CX Plus CoB Gen 2
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.5V