L2C5-65701205E1300
Lumileds
Prodotto No:
L2C5-65701205E1300
Descrizione:
LED COB LUXEON CL WHT RECT 6500K
Guida per l'utente
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 13.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Cool
Current - Test 600mA
Current - Max 1.2A
CRI (Color Rendering Index) 70
Size / Dimension 24.00mm L x 20.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 600 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 3091lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V