L5150GJTR
STMicroelectronics
Prodotto No:
L5150GJTR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
PowerSSO-12
Descrizione:
IC REG LIN 5V 150MA POWERSSO-12
In magazzino : 16640
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 48dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package PowerSSO-12
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case PowerSSO-12
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 150mA