L6390DTR
STMicroelectronics
Prodotto No:
L6390DTR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
16-SO
Descrizione:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16SO
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 75ns, 35ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SO
Current - Peak Output (Source, Sink) 290mA, 430mA
Series -
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 12.5V ~ 20V
Mfr STMicroelectronics
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Logic Voltage - VIL, VIH 1.1V, 1.9V