L717TWC13W6P
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L717TWC13W6P
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 13POS PNL MNT
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Coax or Power (Not Included)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 155°C