L77SDAH15SOL2GT36
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L77SDAH15SOL2GT36
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C