L77TWC13W6S
Amphenol ICC (Commercial Products)
Prodotto No:
L77TWC13W6S
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 13POS PNL MNT
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Coax or Power (Not Included)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 155°C