L78L33ACZTR
STMicroelectronics
Prodotto No:
L78L33ACZTR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO92-3
In magazzino : 16696
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5.5 mA
Voltage - Input (Max) 30V
PSRR 49dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V