L78M15ACDT
STMicroelectronics
Prodotto No:
L78M15ACDT
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
IC REG LINEAR 15V 500MA DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 mA
PSRR 54dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V