LA070URD30KI0450
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LA070URD30KI0450
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE SQUARE 450A 700VAC RECT
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 26
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 450A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.874" L x 1.575" W x 1.811" H (47.60mm x 40.00mm x 46.00mm)
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 700 VAC