LA15QS82
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LA15QS82
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 8A 150VAC/VDC 5AG
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 8A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.409" Dia x 1.500" L (10.40mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® LA15QS
Voltage Rating - DC 150 VDC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Voltage Rating - AC 150 VAC