LA30QS3004TI
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LA30QS3004TI
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 300A 300VAC/VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Semiconductors
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 300A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.220" Dia x 1.630" L (31.00mm x 41.40mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® LA30QS
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 300 VAC